Kategoriler

Popüler Etiketler


Ajda Pekkan

Bu sayfada en popüler Ajda Pekkan resimleri yada videoları yer almaktadır. hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 10 resim bulunmaktadır.

Ajda Pekkan resimleri ve biyografisi

Ajda Pekkan kimdir ? Biyografisi

Ayşe Ajda Pekkan (12 Şubat 1946,[1] İstanbul), Türk şarkıcı ve oyuncu. “Süperstar”[2] ve “Diva” lakaplarıyla adlandırılmaktadır.[3] İlk olarak sinema oyunculuğuyla sanat kariyerine giriş yapan Ajda Pekkan, 1964’te B-yüzü olarak yayınlanan ilk kaydı “Göz Göz Değdi Bana”nın ardından ilk 45’liği “Her Yerde Kar Var”ın beğenilmesi üzerine müzik hayatına atıldı. 1977’de yayınladığı Süperstaralbümünün getirdiği başarı ile de Türkiyede “Süperstar” olarak anılmaya başladı. Albümün ardından günümüze dek Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. Sanatçı kariyerinde “Kimler Geldi Kimler Geçti”, “Bambaşka Biri”, “Hoşgör Sen” ve “Uykusuz Her Gece” gibi şarkılarıyla Türk müzik tarihinde önemli bir rol oynadı. Yine uluslararası anlamda pek çok yerde konserler veren Pekkan,Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca [4], Arapça ve Japonca [5] olmak üzere daha pek çok dilde şarkılar söyledi. Sanatçı ulusal kamuoyunda da Türk pop divası olarak adlandırılmaktadır.

Kaynak : Vikipedia


Ajda Pekkan

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © Ünlü resimleri, Manzara resimleri, Oyuncu kadro resimleri, Manken resimleri, Bu tarz benim, Ünlülerin biyografileri