Kategoriler

Popüler Etiketler


Azra Akın

Bu sayfada en popüler Azra Akın resimleri yada videoları yer almaktadır. hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 8 resim bulunmaktadır.

Azra Akın resimleri ve biyografisi

Azra Akın biyografisi : Azra Akın kimdir :

AZRA AKIN / Manken

1981
8 Aralık 1981 yılında Almelo, Hollanda`da doğdu.

2002 Türkiye güzeli seçilmiş ve ardından da Miss World Dünya Güzellik Yarışması`nda Dünya güzeli seçilmiş manken model ve oyuncu.

Uşaklı bir baba ve Afyon`un Emirdağ ilçesinden öğretmen bir anne olan Ayda hanımın Hollanda`da doğmuş ve iyi bir eğitim görmüş kızları Azra Akın, 1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır.

Daha sonra 2002 yılında Star TV`nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.

İlk olarak Nijerya`da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkedeki Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra`ya alınmıştır. Yarışma sonucunda Miss World unvanını 1932`de Keriman Halis`in ardından Türkiye`ye ikinci defa getiren kişi olmuştur. Bu unvan 1954`de bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.

Manken modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.


Azra Akın

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © Ünlü resimleri, Manzara resimleri, Oyuncu kadro resimleri, Manken resimleri, Bu tarz benim, Ünlülerin biyografileri