Kategoriler

Popüler Etiketler


Celal Kadri Kınoğlu

Bu sayfada en popüler Celal Kadri Kınoğlu resimleri yada videoları yer almaktadır. hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 3 resim bulunmaktadır.

Celal Kadri Kınoğlu Resimleri ve biyografisi

Celal Kadri  Kınoğlu kimdir ? biyografisi

Doğum Tarihi :16 Aralık 1964 Yaşı :51 Doğum Yeri :İstanbul Burcu : Yay Boyu :190 cm

Celal Kadri Kınoğlu 16 Aralık 1964`de İstanbul`da doğdu. İlkokulu İstanbul Şişli`de, Lise öğretimini`de Gaziantep`de bitirdi. Ailesi doktor olmasını isterken kendisi makine mühendisi olmaya karar vermiştir. İTÜ`de 4 sene mühendislik okumuştur. Bu yıllarda bir tiyatro grubu kurdu. İTÜ`yü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne girdi ve 4 senelik okulu sınıf atlayarak 3 senede bitirdi. Profesyonel oyunculuk kariyerine Kenter Tiyatrosu`nda başlamıştır. Daha sonra 1990 yılında Devlet Tiyatroları`nın açtığı sınavı kazanıp 3 yıl Diyarbakır 7 yıl Bursa Devlet Tiyatroları`nda çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul`a dönmüştür. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu`nda oyuncu ve Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Tv`de 2001 yılında yayınlanan Tatlı Hayat dizisindeki “İrfan” rolüyle beğenileri topladı. Daha sonra Kanal D`de yayınlanan Acemi Cadı dizisinde “Müdür Dilave”r ve “Deli Ferit” rollerini oynamıştır. Ayrıca geçtiğimiz 20 yıl boyunca çok sayıda genci konservatuar ve tiyatro okullarına hazırlamıştır.


Celal Kadri Kınoğlu

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © Ünlü resimleri, Manzara resimleri, Oyuncu kadro resimleri, Manken resimleri, Bu tarz benim, Ünlülerin biyografileri