Kategoriler

Popüler Etiketler


Katy Perry

Bu sayfada en popüler Katy Perry resimleri yada videoları yer almaktadır. https://www.hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 2 resim bulunmaktadır.

Katy Perry resimleri ve biyografisi

Katy Perry kimdir ? Biyografisi

Katheryn Elizabeth “Katy” Hudson (d. 25 Ekim 1984), bilinen sahne adıyla Katy Perry, Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. Çocukluğunu dinî müzik dinleyerek geçirdi ve gençliğinde gospel tarzında bir kariyerin peşine düşerek ilk albümü Katy Hudson‘ı 2001’de yayımladı. Ancak daha sonra dinî olmayan müzikler yapabilmek için Los Angeles’a taşındı. The Matrix ile ilerleyen yıllarda satışa sunulan ortak bir albüm kaydetti. Glen Ballard ile çalışarak bir albüm hazırladı ancak yapımcı şirketi yüzünden yayımlayamadı.

Nisan 2007’de Perry, Capitol Records’la albüm anlaşması imzaladı. İkinci albümü One of the Boys‘ta yer alan “I Kissed a Girl” single’ı sayesinde 2008’de ün kazandı. Üçüncü albümü Teenage Dream‘den çıkan “California Gurls”, “Teenage Dream”, “Firework”, “E.T.” ve “Last Friday Night (T.G.I.F.)” single’ları ABD Billboard Hot 100 listesinde bir numara oldu. Böylece, Billboard Hot 100’da liste başı olan beş şarkıyı içeren ikinci albüm ve bu unvanı yakalayan ilk kadın albümü olarak kayıtlara geçti. Mart 2012’de albüm, bir numaraya yükselen “Part of Me” single’ı da eklenerek Teenage Dream: The Complete Confection adıyla yeniden yayımlandı. Şarkıcının 2013’te çıkan dördüncü albümü Prism‘dan ise Hot 100’da liste başı olan “Roar” ve “Dark Horse” single’ları yayımlandı.

Perry, bugüne kadar birçok ödül ve adaylık elde etti. Forbes tarafından 2011, 2012 ve 2013 yıllarında “Müzikte En Çok Kazanan Kadınlar” listesine dahil edildi. Dünya genelinde 11 milyon albüm ve 81 milyon single satarak tüm zamanların en çok satan sanatçıları arasına girdi. Purr, Meow! ve Killer Queen parfümlerini satışa sundu. Temmuz 2012’de, bir sanatçı olarak kendisinin hayatına odaklanan ve İngiliz oyuncu Russell Brand ile 2010’ların başında yaptığı evliliğin dağılmasını konu alan belgesel filmi Katy Perry: Part of Me‘yi yayımladı.


Katy Perry

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © MAGAZİN