Kategoriler

Popüler Etiketler


Lady Gaga

Bu sayfada en popüler Lady Gaga resimleri yada videoları yer almaktadır. https://www.hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 1 resim bulunmaktadır.

Lady Gaga resimleri ve biyografisi

Lady Gaga kimdir? Biyografisi

Stefani Joanne Angelina Germanotta (İngilizce telaffuz: [ˈstɛfəniː dʒɜrməˈnɒtə]; d. 28 Mart 1986), bilinen sahne adıyla Lady Gaga, Amerikalı şarkıcı ve şarkı yazarı. Başlangıçta lise oyunlarında yer alarak ve müzik kariyerine odaklanmak için yarıda bıraktığıCAP21’da öğrenim görerek tiyatro alanında performans sergiledi. Bir rock grubundan ayrıldıktan, Lower East Side’ın avangartperformans sanatları etkinliklerine katıldıktan ve anlaşma yaptığı Def Jam Recordings’ten çıkarıldıktan sonra Sony/ATV Music Publishing’de şarkı yazarı olarak görev aldı. Orada Gaga’nın vokal yeteneklerini beğenen Akon, Gaga’nın Interscope Records ve kendi şirketi KonLive Distribution ile ortak bir anlaşma imzalamasına yardımcı oldu.

Gaga; eleştirmenlerin beğenisini kazanan, ticari bir başarı yakalayan, “Just Dance” ve “Poker Face” gibi dünya genelindeki listelerde bir numara olan single’lara yer veren çıkış albümü The Fame (2008) ile ünlendi. Ardından yayımlanan The Fame Monster (2009) adlı EP, benzer başarılar yakaladı ve “Bad Romance”, “Telephone” ve “Alejandro” şarkılarına yer verdi. İkinci albümü Born This Way, 2011’de yayımlandı ve ilk haftasında bir milyonun üzerinde satış yaptığı ABD dahil yirmiden fazla ülkede listelerin zirvesinde yer aldı. Albümün çıkış single’ı “Born This Way”, pek çok ülkede bir numara oldu. 2013’te yayımladığı üçüncü albümü ARTPOP, ABD listelerinde bir numara oldu, başarılı single’lar “Applause” ve “Do What U Want”a yer verdi. 2014’te Tony Bennett ile birlikte yayımladığı Cheek to Cheek adlı caz albümü, ABD’de listelere bir numaradan girerek Gaga’nın bu ülkede art arda bir numara olan üçüncü albümü oldu.

Gaga; tarzı, canlı performansları ve video klipleriyle müzik endüstrisine yaptığı gösterişli ve farklı katkılarıyla tanınmaktadır. Haziran 2014 itibarıyla dünya genelinde 27 milyon albüm ve 125 milyon single satışıyla tüm zamanların en çok satan müzisyenlerindenbiridir. Ödülleri arasında altı Grammy Ödülü ve on üç MTV Video Müzik Ödülü bulunmaktadır. Billboard‘un Yılın Sanatçısı listelerinde ve Forbes‘un güç ve kazanç sıralamalarında düzenli olarak yer alan Gaga, 2010’da Time tarafından dünyadaki en etkili kişilerden biri olarak gösterildi. Aynı yıl Billboard tarafından Yılın Sanatçısı seçildi. Müziğinin yanı sıra çeşitli hayırseverlik faaliyetlerinde bulunmaktadır ve bir LGBT hakları savunucusudur.

 

Kaynak : wikipedia


Lady Gaga

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © MAGAZİN