Kategoriler

Popüler Etiketler


Lil Wayne

Bu sayfada en popüler Lil Wayne resimleri yada videoları yer almaktadır. hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 6 resim bulunmaktadır.

Lil Wayne resimleri ve biyografisi

 

Dwayne Michael Carter, Jr. (d. 27 Eylül 1982), sahne adıyla Lil Wayne, Amerikalı rapçi.Hot Boys ve Sqad Up isimli grupların eski üyesidir. Annesi ve babası, Lil Wayne 2 yaşındayken boşanmışlar. Okulundaki bir müzik yarışmasından ödül almıştı ve 9 yaşındayken bir freestyle yapmış ve bu freestyle Birdman’in çok hoşuna gitmiştir. Bu vesileyle 12 yaşında iken Birdman’in kendi kurmuş olduğu Cash Money Records şirketine katılmıştır. Ayrıca Birdman, Lil Wayne’in vaftiz babasıdır.

Ünlü dergi TIME tarafından ‘Yaşayan En İyi Rapçi’ onurunu almıştır[1]. ABD başkanı Barack Obama, ünlü müzik dergisi Rolling Stone’a verdiği bir röpörtajda Lil Wayne dinleyicisi olduğunu söylemiştir [2].

Yaklaşık 10 tane albüm projesi ve 25 tane mixtape projesi bulunmaktadır. Bazılara göre Gossip isimli diss parçası yüzünden 50 Cent’in kariyeri düşüşe geçmiştir. 2008-2009 arasında Young Money Entertainment isimli bir plak şirketi kurmuştur. Bu şirkettenDrake ve Nicki Minaj isimli 2 süperstar çıkmıştır. MTV’nin 2007’de başlattığı MTV Annual Hottest MC List’de o yıl 1. olmuştur, 2008’de 3., 2009’da 2. ve 2010 yılında 7. olmuştur. 7 olması bile büyük bir başarı olarak görülmüştür. Çünkü, o sene içerisinde hapisteydi. Ayrıca o sene hapiste olmasına rağmen, o yıl içinde 20.000.000 $ kazanması iyice ses getirmesine sebep olmuştur. 2010 Mart ayından itibaren ruhsatsız silah taşıma suçundan; 8 ay yatmıştır ve 1 ay hücrede tutulmuştur. Rolling Stone tarafından en çok tur veren rapçi seçilmiştir ve I’m Still Music Tour 2 ile birlikte 54.000.000 $ hasılat yakalamıştır. NBA tarafından gelen açıklamaya görede kendi biletleri bile bu kadar satmıyormuş.

2008’de yaptığı Tha Carter III albümü sadece ilk haftasında 1.005.400 adet satmıştır. Hapisten dönüş albümü olan ve serinin devamı olan albüm Tha Carter IV’da ilk haftasında 1.000.690 adet satmıştır ve satış sebebiyle bazı sanatçılar ve otoriteler tarafından Twitteraracılığıyla tebrik edilmiştir. 2008’den beri kimseye pay vermemektedir.


Lil Wayne

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © Magazin