Kategoriler

Popüler Etiketler


Britney Spears

Bu sayfada en popüler Britney Spears resimleri yada videoları yer almaktadır. https://www.hosvakit.comBizi takip edin..

Bu galeride 2 resim bulunmaktadır.

Britney Spears resimleri ve biyografisi

Britney Jean Spears (d. 2 Aralık 1981, McComb, Mississippi) Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı pop müzik sanatçısı, dansçı, ve sinema oyuncusudur. RIAA tarafından belirlenen satışlara göre tüm dünyada 118 milyon albüm, 107 milyondan fazla ise single satmıştır. Amerikan müzik tarihinde En Çok Satan 8. Kadın, En Çok Satan En Genç Kadın Şarkıcıdır. 2009 yılında Guiness Rekorlar Kitabına 21. yüzyılın En İyi Kadın Şarkıcısı olarak geçmiştir. Forbes dergisinin 2003 yılında belirlediği En Zengin 25 Yaş Altı Ünlüler listesinde 1. sırada, 2006 yılında belirlediği En Zengin Ünlüler listesinde ise 100 milyon dolarlık servetiyle 9. sırada yer almaktadır.(Eylül 2014 itibariyle +$500 milyon dolar) Ünlü sanatçının 435+ ödülü bulunmaktadır.

İlk önce 1990’ların başlarında “The Mickey Mouse Club” ile tanındı. 5 yıllık bir aradan sonra ilk albümü “…Baby One More Time” ile geri döndü ve pop müzikte bir süre çok genç şarkıcıların hakim olacağı bir dönem başlattı. Ertesi yıl ikinci albümü “Oops!… I Did It Again” ile yine birçok listenin ilk sırasına oturdu.Albüm ilk haftasında 2.4 milyon kopya satarak dünya genelinde en fazla ilk hafta satışı yapan albümlerden biri oldu.[2]

2000’li yılların gelişiyle beraber öncelikle Pepsi ile yaptığı reklam anlaşmasıyla, sonra da o dönemki erkek arkadaşı Justin Timberlakeile sürekli gündemde kalan Spears, bu dönemde arka arkaya üçüncü ve dördüncü albümünü çıkardı. Bu albümleri öncekilerine göre içerik olarak daha sanatsal, ancak satış olarak daha düşüktü. 2004’te dansçı Kevin Federline ile evlenen sanatçı bir yıl içinde ilk oğlu Sean Preston’ı, 12 Eylül 2006’da da ikinci oğlu Jayden James’i dünyaya getirdi. 2007’de Kevin Federline’den boşandı ve bunu izleyen dönemde düştüğü bunalımlar ve skandallarla gündeme geldi.

2007 yılında yeni albümü “Blackout” ile tekrar müzik kariyerine dönen Spears, bu albümü ile önemli başarılar yakaladı. 2008 yılında “Circus” albümünü çıkaran Spears, Amerikan albüm listesinde ve birçok diğer uluslararası albüm listesinde zirveye çıktı. 2009 yılında “The Singles Collection” adlı toplama albümünü yayınlayarak 3 teklisiyle Billboard Hot 100 listesine ilk sıradan giriş yaptı.

2011 yılında yayımladığı yeni albümü Femme Fatale Billboard 200 listesine yine ilk sıradan giriş yapmıştır. 4 albümünün 4’ü birden listelere 1 numaradan giriş yapan tek kadın sanatçıdır. Amerika’da en çok 1 numara albümü bulunan kadın sanatçılar sıralamasında 3. sırada bulunmaktadır. Ayrıca albümün ilk teklisi “Hold It Against Me” Billboard Hot 100listesine ilk sıradan girmiştir ve Britney, Mariah Carey’den sonra Billboard Hot 100 listesinde 2 şarkısı arka arkaya 1 numaradan listelere giriş yapan 2. kadın şarkıcıdır.

Spears 29 Kasım 2013 yılında yayınladıgı ”Britney Jean” ile Amerika’da ilk hafta 107.000 sattı.Bu albümle Itunes’da ”En kısa sürede #1 numara olan albüm” rekorunu kırmış oldu.(19 dakikada)Albümden yalnızca 2 tane tekli çıktı. (Work B**ch-Perfume) Spears’ın bu albümü digerlerine nazaran fazla satış gerçekleştiremedi ve dünya çapında yaklaşık 800.000 satmıştır.

Spears 29 Aralık 2013’da Vegas konserleri olan ”Britney:Piece Of Me”konserlerine de start verdi.Konserin gerektiginden fazla ilgi görmesi üzerine yeni showlar da eklenmiş oldu.Spears’ın 2 yıl sürecek olan Vegas konserleri Şubat 2015’de son bulacak.

Spears kadın iç çamaşırı sektörüne de girdi.”Intimate Britney Spears” adını verdiği koleksiyonun tanıtımını 9 Eylül 2014’te New York’ta yaptı.

Kaynak : wikipedia


Britney Spears

Menü

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İzni yasak olan ya da patentli yayın içeren foto tespit ettiğinizde admin@hosvakit.com adresi ile net açıklayıcı bir şekilde iletişime geçmeniz yeterlidir.

Copyright © MAGAZİN